sobota, 14 stycznia 2017

Jak zażywać tabletki regularnie? 3 proste sposoby na pamiętanie o suplementach

regularne branie suplementu

Hej

Regularność bywa trudna.

Każda osoba, które choć raz w życiu stosowała suplementy lub inne leki wymagające codziennego zażywania, wie, że regularność nie jest łatwa.


Dziś przedstawię Wam 3 proste sposoby na pamiętanie o suplementach i regularne, codzienne zażywanie tabletek. Metodą prób i błędów na własnej skórze przekonałam się, że istnieją sposoby, dzięki którym nawet tak zapominalska osobą jak ja potrafi pamiętać o codziennym zażywaniu suplementów.


Na szczęście jedynymi tabletkami jakie stosuję obecnie każdego dnia są suplementy na włosy. Kiedyś naprawdę często zdarzało mi się, że zupełnie zapominałam o ich stosowaniu, a jak wszyscy dobrze wiedzą, regularność przy suplementach jest bardzo ważna. Bez tego nie zauważymy efektów ich stosowania i cała nasza praca i zapał pójdzie na marne.


Przedstawię Wam dzisiaj moje 3 sposoby na pamiętanie o suplementach.  Są to 3 kroki, które sprawią, że codzienne zażywanie tabletek stanie się prostsze i mniej kłopotliwe.Krok 1   

Wyjmij tabletki z opakowaniaTo ważny krok. Kiedy nasz suplement pozostaje w opakowaniu staje się dla nas zwykłym, przedmiotem, który widzimy codziennie i zaczynamy go ignorować. Wyjmijmy z opakowania chociaż 1 listek tabletek. To ułatwi codzienne przypominanie sobie o fakcie, że chcemy zażywać suplement.

sposoby na pamiętanie o tabletkach


Krok 2

Połóż tabletki w miejscu, gdzie spożywasz posiłekTen krok już praktycznie powinien załatwić problem zapominania o codziennym stosowaniu suplementu. Praktycznie wszystkie suplementy powinno zażywać się bezpośrednio po posiłku, dlatego tabletki najlepiej położyć na stole w kuchni czy jadalni, czyli w miejscu, gdzie spożywamy śniadanie czy obiad. Jedząc, będziemy spoglądać na tabletki i dzięki temu nie zapomnimy o ich zażyciu.Krok 3
Pisz daty!To moja ulubiona metoda. Teoretycznie dwa poprzednie kroki mogą być wystarczające przy pamiętaniu o suplementach, ale krok 3 okazuje się niezwykle pomocny w momencie, gdy już zażyjemy lub zapomnimy zażyć tabletki danego dnia. Często zdarza mi się, że połknę rano tabletkę, a podczas kolejnego posiłku, gdy widzę listek tabletek zastanawiam się czy dzisiaj zażyłam suplement. Wtedy pomocne staje się numerowanie dni miesiąca!


jak regularnie zażywać suplementy

Weź jeden listek z tabletkami i obok każdej tabletki zapisz kolejny dzień miesiąca. Wtedy na pewno nie weźmiesz dwóch tabletek jednego dnia, a samo pamiętanie o suplemencie będzie o wiele prostsze.

Jeśli natomiast zapomnisz zabrać tabletkę danego dnia, szybko zauważysz to dnia następnego podczas śniadania, ponieważ tabletka z wczorajszą datą pozostanie w listku. Wtedy najlepiej  zażyć tabletkę przypisaną do daty dzisiejszej, a zapomnianą zabrać na koniec kuracji.Mam nadzieję, że moje sposoby na pamiętanie o suplementach okażą się dla Was pomocne i znacznie ułatwią Wam włosomaniacze życie J Moja metoda sprawdza się u mnie niemal w 100 procentach, więc jeśli macie problemy z regularnością zastosujcie te 3 proste kroki, aby móc cieszyć się najlepszymi efektami  stosowania suplementów.
A Wy jak radzicie sobie z pamiętaniem o codziennym stosowaniu tabletek?
Macie jakieś swoje ulubione sposoby na regularność?
Pozdrawiam

17 komentarzy:

 1. Ostatnia wskazówka bardzo dobra ja jeszcze moge dodać ze miedzy jedna tabl a nastepna powinno byc min 40 minut przerwy, połykanie garści tabletek na raz mija sie z celem bo zajda interakcje pozdrawiam (tak zwany farmaceuta ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tabletek unikam jak ognia. Nawet nie potrafię się zmusić by połknąć jakąś :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Stosuję sposób pierwszy :) zawsze, gdy mam tabletki na widoku to o nich pamiętam :) trzecia metoda super! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie sprawdza się ustawienie przypomnienia w telefonie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie niestety przypomnienie w telefonie się nie sprawdza. Zawsze je wyłączę i znów zapominam o tabletce :)

   Usuń
 5. biorę nie tylko suplementy ale i leki, zawsze o nich zapominam :/ dobre rady

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam swoje ustalone godziny w zażywaniu.

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie leży w widocznym miejscu bo lubię zapominać o nich ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobre patenty :D Też zawsze wyjmuję listek z opakowania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę skorzystać z Twoich rad ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja zazwyczaj nie mam problemu aby zapominać o tabletkach, jeśli w domu są sami dorośli to oczywiście można trzymać je na wierzchu natomiast przy dzieciach lepiej nie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja zazwyczaj nie zapominam, choć czasami się zdarzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dobry pomysł, ja mam problem z regularnością. Ostatni patent podpowiem babci, ona wiecznie zastanawia się, czy brała dzisiaj daną tabletkę :(

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie biorę suplementów :D
  Fajny pomysł z zapisywaniem numerków.

  OdpowiedzUsuń
 14. świetne porady! sama stosuję ostatnią metodę i jest na prawdę skuteczna :)
  Również obserwuję :)

  http://wazkowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja zainwestowałam w pojemnik na tabletki z alarmem, jest coś takiego tutaj: link do strony www Korzystam od dłuższego czasu i sobie chwalę, w końcu pamiętam żeby regularnie brać suplementy ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...